پیچ و مهره
رده مقاومتی پیچ و مهره
ژانویه 30, 2020
پیچ و مهره
توضیحی درباره پیچ و مهره ها
فوریه 1, 2020
نمایش همه

کشش مفتول

پیچ و مهره

پیچ و مهره

کشش مفتول

کشش مفتول

درگذشته ای نه چندان دور، صنعت کشش مفتول منحصرا در اختیار کشورهای صنعتی قرار داشت  و  تولید مفتول نه  تنها در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه نیز صنعتی  ناشناخته  بود. قطعاتی نظیر پیچ و مهره و شبکه های  فلزی  مفتولی بصورت آماده و برای مصرف در صنایع مونتاژ مستقیما از کشورهای صنعتی وارد می شد .

با آغاز جنگ و اعمال برخی تحریم های صنعتی و نیز کاهش درآمدهای نفتی ، صنایع  وابسته  و  عموما مونتاژی  ایران ، در شرایط  سخت و نامناسب و گاهی  تعطیلی کامل قرار گرفتند ، کمبود شدید کالاهای  مصرفی  غربی و اقبال روز افزون  بازار به  محصولات  تولید  داخل ، میل به خودکفایی  را در صنعتگر ایرانی برانگیخت، صنایع مونتاژکار، اقدام به راه اندازی خط تولید با هدف ساخت کامل محصول نمودند.

این صنایع به شدت نیازمند قطعات اتصال دهنده نظیر پیچ و پرچ و مفتولهایی با قطر و طول دقیق و آلیاژهای ویژه ای بودند که باید در داخل کشور ساخته می شد. اولین قدم خرید ماشین آلات کشش  مفتول  بود ، ولی صنعت نوپای ایران  توان  خرید ماشین آلات  نو را نداشت ، برای شروع تنها راه حل مسئله خرید دستگاه های کشش دست دوم خارجی بود. این دستگاه ها نیاز به بازسازی و تعمیر داشتند، باید اپراتور و تکنسین هایی برای راه اندازی و بهره برداری تربیت می شدند، تلاشی بی دریغ و زمانی طولانی لازم بود، که هر رو را به عمر و سرمایه خریدند. پس از دو دهه کار و کسب تجربه، اینک زمینه لازم برای ورود ماشین آلات نو و پیشرفته فراهم شده است، مهندسان صنعت مفتول حتی دانش و جسارت ساخت ماشین آلات مشابه را بدست آورده اند. کار آسان شده است زمینه برای رشد این صنعت فراهم است سرمایه گذاران و صنعتگران دیگری پا به عرصه تولید مفتول میگذارند نیروهای مهندسی و اپراتوری که در پیمایش این مسیر تجربه اندوخته اند سرمایه های غیر قابل انکاری هستند که  به  کارآفرینان جدید می پیوندند دیگر نیازی  به واردات مفتول  سایز شده نیست از قطر   ۱٫۲۰ تا  قطر  ۳۲  میلیمتر با آلیاژهای  مختلف در کارگاه های ایران تولید می شود . امروزه نیاز صنایع پایین دستی به مفتول صنعتی در کوتاه ترین زمان و با دقیق ترین ابعاد در کارخانه های کشش مفتول در تهران و شهرستانها تولید می شود

پیچ و مهره

پیچ و مهره

پیچ و مهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *